„Zróbcie mi miejsce między wami” Warsztat z prof. Bożeną Kawicką

„Zróbcie mi miejsce między wami” Warsztat z prof. Bożeną Kawicką

Zapraszamy na spotkanie pt. „ Zróbcie mi miejsce między wami”, w czasie którego omówimy cztery formy reakcji i sposobu funkcjonowania rodziny z dzieckiem „wymagającym”.

Przyjrzymy się przekonaniom, schematom, mechanizmom psychologicznym, które mają związek z problemami pojawiającymi się w naszym życiu. Kiedy rodzi się dziecko „wymagające” to wpływa to na poczucie bezpieczeństwa rodziców.

Pojawia się życzenie, iż będzie dobrze kiedy „coś” zniknie, ale „to” nie znika.

Zatem dowiesz się jak radzić siebie z poczuciem winy, aby nie stworzyć warunków do nadopiekuńczości i inwalidztwa dziecka.

Świadomość tego, co na nas wpływa jest tym pierwszym krokiem ku nowemu. Nie zawsze podoba nam się to, co widzimy i dostajemy, jednak właściwe temu powinniśmy przyjrzeć się najdokładniej. Jakie są przyczyny i konsekwencje zaburzenia porządku w rodzinie dzięki pojawieniu się dziecka „potrzebującego”?

Być może po spotkaniu ze mną!

  • Spojrzysz na sprawy z nowego punktu widzenia, co zamanifestować się może zmianą w Twoim życiu.
  • Uświadomisz sobie jaki tworzysz związek:
  • partnerski,
  • rodzicielski, w którym tworzysz specyficzną atmosferę dla swojego dziecka.
  • Odkryjesz schematy swojego dziecka i przekonanie, w których funkcjonujesz z możliwością chronienia się od nich.
  • Zwiększysz poczucie bezpieczeństwa nawet jeśli nic nie zniknie.

Tak oferta jest skrojona na miarę potrzeb, zmieniająca nie tylko podejście do wyzwań rodzicielskich, ale do życia. Najpierw doświadczamy w parze, a dopiero później w rodzicielstwie, więc zapraszam Państwa do świadomego zrobienia miejsca Waszemu dziecku między wami.

Prowadząca: prof. BOŻENA KAWICKA – psycholog. Niezwykle doświadczona certyfikowana psychoterapeutka Europejskiego Towarzystwa Psychoterapii, psycholog kliniczny, specjalizuję sie w terapii systemowej rodzin, terapii par oraz w suicydologii, psychotraumatologii i somatopsychologii.

Miejsce: Fizjo-Zmysł Centrum fizjoterapii i rozwoju
Termin: 1.02.2024 godz. 17.00-20.00
Zapisy: fizjozmysl@gmail.com, 515 542 115
Cena 250 zł. Rezerwacja miejsca 100 zł.
Liczba miejsc ograniczona.